Для наших предків матрац був не лише важливим спальним атрибутом, але, а також символ сімейного благополуччя. І в сучасності ці вироби мають значний попит і популярність в споживчих кругах, тому їх різноманітність   неймовірно велика. Це і є головною причиною того, що потенційним покупцям непросто вибрати з маси унікальних моделей єдиний екземпляр, що повністю відповідає їх особовим потребам. Проте насправді зробити правильний вибір дуже легко, якщо знати основні характеристики цієї продукції.

Особливості матраців

     Перше про що не варто забувати, що абсолютно усі варіації цих сучасних спальних елементів повинні мати в розпорядженні анатомічні і ортопедичні функції. Напевно, варто розібрати кожну з них окремо.

  • Ортопедичний ефект

     Він припускає здатність матраца витримувати будь-які навантаження, при цьому, не міняючи своєї безпосередньої конфігурації відносно горизонтальної площини. Така особливість має право на існування завдяки наявності в конструкції виробу спеціального блоку, що виконує функцію підтримки, а також каркаса. Блок може бути оснащений як латексною системою, так і комплексом пружин.

  • Анатомічна особливість

     Ця функція спрямована на "копіювання" положення людського тіла під час сну, розподіляючи при цьому рівномірно існуюче вагове навантаження. Така опція має можливість максимально розслабити область хребта і суглоби в той час, коли людина спить.
     Анатомічна система забезпечується за рахунок наявності спеціальних наповнювачів, видова різноманітність яких просто вражає. Це може бути як натуральна повсть, так і екзотична сировина. У дорожчих і елітніших моделях матраців використовується койра.
     Матеріал має приголомшуючу популярність серед тих споживачів, які вважають за краще купляти якісні і практичні вироби. Матеріал складається з кокосових волокон і має достатню жорсткість, пружність і експлуатаційну довговічність. Окрім цього в якості добавки для наповнювача може застосовуватися морська трава.
     Вона оснащує матрац міцною неперевершеною структурою і високим показником гігієнічності. Такого роду рішення є максимально ефективними і практичними, оскільки дозволяють виробникам виготовляти довговічні матраци, які мають антиалергенні, ортопедичні і антибактеріальні якості.

     Сукупність ортопедичного і анатомічного ефекту дає можливість створювати воістину унікальні так звані "інтелектуальні" моделі. Їх відмітною особливістю є те, що окрім забезпечення комфортабельності уві сні, вони оснащені функцією пасивного і профілактичного лікування широкого спектру недуг, які безпосередньо пов'язані з опорно-руховим апаратом.

     Також вироби розрізняються за показниками жорсткості і здатності витримувати певне вагове навантаження. Приміром, для людини, вага якої вище 90 кг, необхідно купляти вироби з підвищеною жорсткістю. Для категорії людей похилого віку прекрасним варіантом послужать м'які моделі, оснащені антиалергенним наповнювачем і анатомічною функцією.

     Варто вибирати тільки ті матраци, які виготовлені з пористих натуральних матеріалів, здатних забезпечувати природну ефективну вентиляцію і що мають в розпорядженні ефект водопоглинання. Виріб, наповнений натуральною повстю, зможе зігріти свого власника холодними зимовими ночами, при цьому вбираючи зайву вологість.
     Ця особливість властива тим чохлам, які виготовляються із спеціальних висококласних тканин здатних підвищувати ортопедичну функцію матраца, а також підтримувати оптимальний мікроклімат. Окрім цього можна придбати двосторонні моделі "зима-літо". Кожна з частин такого виробу має в розпорядженні "свій" наповнювач, тому його можна при необхідності з легкістю перевернути на необхідну сторону.