1. Переваги безпружинних матраців
 2. Види безпружинних матраців
 3. Варіанти наповнювачів
 4. Що потрібно знати, вибираючи безпружинний матрац?
 5. Де купити безпружинний матрац?

Купуючи ліжко для спальні, важливо подбати й про вибір якісного матраца, адже саме від нього буде залежати комфорт і зручність під час сну. Останнім часом все більшу популярність завойовують безпружинні матраци. Це пов’язано перш за все з їх унікальними характеристиками та ортопедичними властивостями. Підібрати якісний виріб виробника Велам ви можете в нашому інтернет-магазині.

Переваги безпружинних матраців

Матрац без пружин має такі позитивні якості:

 • Забезпечує ортопедичний ефект. Хребет людини під час сну розміщується в правильному положенні. Виріб буде особливо корисним для дітей, у яких кісткова система ще не до кінця сформувалася, і людям, що страждають патологіями опорно-рухового апарату. Матеріал, який використовують в якості наповнювача, здатний повторювати контури тіла, забезпечуючи йому якісну підтримку.
 • Завдяки тому, що всередині немає пружин та інших металевих елементів, навіть з часом він не буде скрипіти та видавати інші звуки.
 • Наповнювач, який використовують в безпружинних матрацах, не електризується, тому магнітне поле не створюється.
 • Завдяки гнучкості матраца його легко транспортувати, він має невелику вагу, а деякі моделі можна згортати в рулон.
 • Простота в догляді.

Види безпружинних матраців

Виходячи з того, який наповнювач використаний у виробі, безпружинні матраци поділяються на м’які, жорсткі та середньої жорсткості. За конструкцією вони бувають:

 • Монолітні. Така конструкція являє собою цілісний блок, який розміщений в чохлі з міцної тканини. Для формування на його поверхні зон з різним ступенем жорсткості роблять спеціальні отвори циліндричної форми. Це дозволяє досягти максимального ортопедичного ефекту.
 • Різношарові. Тут відсутня виражена основа. Виріб складається з різних пластів, які мають однакову товщину, але відрізняються жорсткістю. Наприклад, жорстка кокосова койра розміщується між еластичними шарами латексу.
 • ЗмішаніВідмінністю такого безпружинного матраца є монолітний блок, який доповнений шарами наповнювача. В результаті вдається досягти оптимального рівня жорсткості та при цьому зберегти високі ортопедичні властивості.


Варіанти наповнювачів

Як наповнювачі при виготовленні матраца без пружин використовують такі матеріали:

 • Латекс. Матеріал має натуральне походження. Його роблять із соку рослини гевеї. Відрізняється м’якістю і пружністю, незалежно від навантаження швидко відновлює свою форму і гарантує якісну підтримку тіла.
 • Штучний латекс. На відміну від натурального матеріалу він більш жорсткий, але термін його експлуатації менш тривалий. Безпружинні матраци, наповнені штучним латексом, підходять для людей з великою масою тіла.
 • Кокосове волокно. Є продуктом перероблення кокосового горіха. Зазвичай його використовують разом з латексом. Виріб з таким наповнювачем відрізняється підвищеною жорсткістю, має тривалий період експлуатації та здатен витримувати значні навантаження. Це ідеальний варіант для маленьких дітей і людей з проблемами хребта.
 • Пінополіуретан. Попри те, що матеріал має синтетичне походження, він підходить для використання навіть алергіками. Його поверхня пружна і м’яка одночасно. Безпружинні матраци з пінополіуретаном витримують високі навантаження і мають доступну ціну.
 • Холлофайбер – складається з особливих волокон поліестеру, які зібрані в спіралі. Перевагою холлофайбера є висока здатність пропускати повітря, тому він «дихає». Він не вбирає сторонні запахи, відштовхує вологу, не накопичує пил і перешкоджає розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.
 • Піна пам’яті – швидко відновлює свою первинну форму.


Що потрібно знати, вибираючи безпружинний матрац?

Каркас вироба може являти собою моноблок або складатися з декількох різних шарів. Від цього залежить ступінь його жорсткості. В цьому випадку потрібно виходити з особистих переваг і свого здоров’я. Людям, які мають патології хребта, не варто використовувати для сну занадто м’які поверхні.

Друге, на що варто звернути увагу – це наповнювач. Найякіснішим вважається натуральний латекс, однак ціна таких виробів досить висока. До переваг латексу відносять ергономічність, гіпоалергенність та наявність антистатичних властивостей. Матеріал витримує високі навантаження, тому підходить для тих, хто має зайву вагу.

Серед популярних наповнювачів – кокосова койра. Вироби з неї відрізняються підвищеною жорсткістю та ортопедичними властивостями. При цьому матеріал міцний, пружний, добре пропускає повітря. Він стане ідеальним варіантом для людей з ревматизмом в анамнезі. Щоб зберегти ортопедичні якості моделі та при цьому знизити ціну, кокосова койра може використовуватися спільно з іншими матеріалами, наприклад, латексом або пінополіуретаном.

Де купити безпружинний матрац?

Наш інтернет-магазин – офіційний представник виробника безпружинних матраців «Велам». У каталозі ви знайдете моделі різних форм і розмірів. Доставка здійснюється по місту Львову та всій території України. При необхідності наш консультант відповість на ваші питання і допоможе визначитися з вибором.