Кожен з нас рано чи пізно зустрічається з питанням вибору матрацу. Це може статися при переїзді на інше місце проживання, зміні меблів або ж коли у вас або ваших родичів з'являються проблеми із сном. Саме ця обставина, в свій час привела до створення виробів особливої форми і наповнення, які були покликані зробити позитивний вплив в першу чергу на поперек людини.


     Багато хто задає питання: що ж таке ортопедичний матрац?


     Не так просто однією фразою відповісти на це питання. Також як досі немає однозначної відповіді, як правильно вимовляти це слово - матрац чи матрас. Виявляється, що обидва варіанти правильні. Мабуть, найбільш точним і повним визначенням поняття ортопедичний матрац буде наступне, це такий матрац що добре підтримує природне положення хребта людини під час сну.
     Ортопедичні матраци прийнято ділити на пружинні і безпружинні. Пружинні вироби у свою чергу діляться на залежні і незалежні (залежить від виду пружинного блоку). Відповідно до своєї "незалежної" назви, другий вид престижніший та відповідно є дорожчим, оскільки краще підлаштовується під тіло людини, майже безшумний.
     Безпружинні матраци будуть цікаві, скоріш за все, тим хто бажає придбати досить жорсткий або наоборот, м'який матрац. Виділяються вироби, наповнені : штучним або натуральним латексом, вони м'які або відносно жорсткі; комбінованим складом латексу і кокової койри - жорсткі; тільки кокосової койри - максимально жорсткі, у порівнянні із сном на дошках. 
     З кожним роком ортопедичні матраци здобувають на ринку усе більшу і більшу популярність. Так, за останніми опитуваннями в країнах Західної Європи приблизно 90% респондентів вважають за краще спати саме на ортопедичних. Ці тенденції зрозумілі, тому що наш настрій, працездатність впродовж усього дня багато в чому залежать від того, наскільки добре ми спали минулої ночі, а сон багато у чому залежить від поверхні, котрій ми на ніч довірили свій хребет.