Матраци для немовлятУ перші місяці життя тривалість сну займає у новонародженого більший час доби. Тому для комфортного сну необхідно вибрати правильний матрац. У міру зростання малюка рекомендується міняти матрац як по висоті, так і по наповненню.

Фактор №1. Внутрішнє наповнення

В ідеальному варіанті наповнювач повинен бути виготовлений з натуральних матеріалів для забезпечення гарної циркуляції повітря і зменшення алергічних реакцій. При наявності сертифікаційних документів не варто побоюватися купувати матрац з комбінованим наповнювачем або навіть повністю синтетичним. Сертифікація означає повну перевірку на високу якість розробленого матеріалу і відсутність алергенів.

Фактор №2. Види наповнювачів

Природні наповнювачі з кокосової койри, морських водоростей і натурального латексу визнані якісними та вологостійкість матеріалами. Наповнювачі з дерев'яної стружки, повсті, соломи і кінського волоса також є натуральними, однак, у них низька вологостійкість, досить невисока якість і швидка ступінь зношування.

Матрац для немовлятиФактор №3. Жорсткість матраца

Слід пам'ятати, що новонародженому потрібна максимальна жорсткість для підтримки хребта в правильному положенні і забезпечення постави з самого народження. Ідеально для цього підійдуть матраци з кокосової стружки. У міру дорослішання дитини наповнювач можна замінити на комбінацію кокосової стружки з гречкою, кокосової стружки з поролоном, морських водоростей і натурального латексу. Висота матраца для новонародженого малюка не повинна перевищувати 7 см. З часом товщина матраца може досягати 14-15 см.

Фактор №4. Розмір матраца

Купувати матрац слід тільки після покупки ліжечка і виміру його внутрішнього простору, так як ні вкоротити його, ні продовжити правильно в домашніх умовах немає ніякої можливості. Слід враховувати, що матрац не повинен надто щільно прилягати до стінок ліжка і не повинен бути меншим по довжині і ширині більше, ніж на 2 см. У першому випадку матрац буде збиватися при рухах дитини і його буде складно виймати з ліжечка. У другому випадку матрац буде занадто вільно рухатися і зменшить безпеку малюка.

Фактор №5. Ортопедичний ефект

Для новонародженого немає ніякої різниці ортопедичний матрац чи ні. У перший місяці маса тіла дитини занадто мала, щоб проявити підтримуючий ефект вироби. А ось ближче до однорічного віку слід звернути увагу на такі матраци. Вони чудово підтримують хребет малюка і формують правильну поставу.