Якісний сонПовноцінний відпочинок і сон настільки важливі для людського організму, що їх не достатня кількість позначається на здоров'ї сильніше, ніж тимчасове недоїдання. Але для повноцінного сну необхідне просторе ліжко зі зручним матрацом.

На зміну смугастим ватним матрацам прийшли вироби нового покоління під назвою «матраци ортопедичні». Такий матрац підбирають методом проб. Адже у кожного свої особливості будови тіла і різний стан здоров'я суглобів. Ортопедичний матрац надає оздоровчий вплив на хворий хребет і оберігає від захворювання здоровий.

За своєю будовою він повинен відповідати біометричними показниками людини: його росту, ваги і статурі. Крім того, при виборі ортопедичного матраца обов'язково потрібно враховувати наявні захворювання хребта.

Існують різні моделі таких матрацівтипи матраців

 

 

 

 

Пружинні матраци.

В їх структурі, природно, присутні пружини. Вони з'єднуються в відомий блок Боннель. Такі пружини мають форму конуса, і тісно поєднані між собою. Вони зменшують навантаження на одиницю площі, за рахунок перерозподілу її на всю поверхню.

Матраци з мультипружинним блоком.

Виробляється і інший вид пружинних матраців. Їх конструкція відрізняється тим, що кожна пружина є самостійним амортизатором, має окремий чохол і не пов'язана з іншими пружинами. Такий пристрій називається мультипружинний блок.

Матрац старий на ватній основі

Це більш вдала конструкція для хворого хребта. Такий ортопедичний матрац легко підлаштовується під будь-які вигини тіла, створюючи розвантаження суглобам. Його оздоровчий ефект більш виражений.

Безпружинні матраци.

Вони досить жорсткі, хоча в їх конструкцію не належать металеві елементи. Така жорсткість корисна для хворого хребта, так як немає ніякого провисання і продавлювання матраца. Ортопедичні матраци без пружин можуть бути наповнені різними матеріалами. Частіше за інших використовуються кокосова пухке волокно або очищена овеча шерсть. Це може бути і традиційна бавовняна вата. Всі вони є абсолютно натуральними матеріалами. Але можуть використовуватися і синтетичні наповнювачі. Вибираючи такий оздоровчий матрац, рекомендується полежати на ньому.

Багато магазинів мають виставкові або торгові зали, в яких можна і потрібно прилягти на вподобаний матрац і переконатися в його зручність. Якщо він не підійшов, слід повторити процедуру на наступному матраці. І так продовжувати до того моменту, коли шуканий варіант буде знайдений.