Підбір подушки, нарівні з вибором матраца – справа серйозна. Подушка задає правильний напрям шийним хребцям, послаблює м’язи, знімає навантаження з передпліччя і частково з грудного відділу. Матрац відповідає за підтримку тіла і, як наслідок, анатомічно правильне положення хребта, що сприяє зняттю навантаження з опорних точок нашого тіла: плечей, ліктів, стегон, колін.
Можна з упевненістю сказати, що підбір подушки – іноді процес більш складний та непередбачуваний, ніж вибір матраца.
Справа у тому, що на правильний вибір цього аксесуару впливають уподобання одразу за декількома характеристиками: жорсткість, висота і форма. Дуже важлива звичка.
Перш ніж зануритись в тему, розберемося, у призначенні цього аксесуара.
Призначення
- підтримка найважчої зони голови – потиличної області. Це найважливіша опорна точка, яка відповідає за те, яке положення приймуть шийні хребці під час сну;
- заповнення простору між матрацом та шиєю, який утворюється завдяки особливостям анатомічної будови нашого тіла. Так відбувається підтримка і легке розтягування між собою шийних хребців, що сприяє вільній циркуляції крові та розслабленню м’язів.
Жорстка подушка може стати джерелом дискомфортних відчуттів під час та після сну. Надмірний тиск на потиличну, скроневу та щелепну частини можуть викликати болісні відчуття та оніміння не лише у вухах, скронях, потилиці, але навіть в передпліччі та ліктях, за рахунок відсутності належної підтримки голови та переносу навантаження на плечі тощо.
Матеріали у подушках
- Латекс, поролон, піна «меморі» – ці матеріали потребують серйозного навантаження, щоб виявилася їх еластичність, а ефект піни «меморі» стає яскравішим при природному нагріванні від температури тіла сплячого. Поширена помилка. Не оцінюйте ефект пам'яті або еластичність подушки руками. Щільність застосованих матеріалів може бути зайвою і під вагою голови, подушка, яку Ви щойно тримали в руках і захоплювалися її м'якістю, може виявитися дуже жорсткою. Порада. Приляжте на модель що Вам сподобалася і полежіть більше 5-ти хвилин, тільки так можна відчути чи вона зручна.
Для підвищених комфортних характеристик подушки виробники часто комбінують матеріали різної висоти та пружності.
- Подушки з сипучими наповнювачами. Сон на подушках з такими наповнювачами потребують звички та переконання в їх перевагах.
Мілка структура зерен (сорго), лушпиння гречки і таке інше, безумовно, налаштовує поверхню подушки під контури голови, але не гарантує її піддатливість та необхідну м’якість для судин шкірного покриву.
«Міграційні» якості сипучих наповнювачів з шовковистою поверхнею трохи перебільшені. Їх строк служби невеликий, гігієнічність середовища знижується по мірі часу використання (лушпиння прекрасно поглинає вологу). При цьому бажане відчуття комфорту практично відсутнє + наявність своєрідного шелесту.
Вибір за вами.
- Подушки на основі поліефірних волокон. Синтетичні наповнювачі відрізняються насамперед своєю структурою.
- На першому місці по ступеню пружності волокон: холофайбер, нанофайбер (ультратонкі волокна, часто сформовані в кульки).
- На другому місці – поліефірні волокна, які нагадують за текстурою солодку вату, дуже пористу та об’ємну.
Головні переваги наповнювачів – у можливості регулювати висоту подушки (можна прибрати частину наповнювача) і зранку струшуючи та збиваючи, надати подушці об’ємного виду. Нерідко поліефірні волокна змішують з натуральними, що відчутно відображається на властивостях подушок і грає лише позитивну роль.
- На третьому місці – подушки з наповнювачем, сформованому в суцільний настил, дуже схожий на відомий багатьом синтепон. Вони швидко втрачають об’єм, а наповнювач не піддається відновленню.
Вид і форма подушок
Яку форму повинна мати зручна подушка?
Існують різні види подушок: валик, подушка-рогалик з вирізом під шию, подушки для вагітних, прямокутні, квадратні, з виїмкою, зонні та багатошарові.
Вибір достатньо великий, але часто він збиває з пантелику покупця. Тому ми ділимось своїм поглядом про такий важливий аспект.
Подушки, які не призначені для нічного відпочинку:
- Подушка-валик. Ми з вами вже розібрались, що найважливіша опорна точка – це потилична область. Подушка-валик через свою конструкцію не може забезпечити цю підтримку, тому буде корисною, хіба що, в комплекті зі звичайною м’якою подушкою, яка, як правило, не повністю заповнює простір між шиєю та матрацом. Під час сну м’яка частина подушки інтуїтивно підвертається під зону шиї, що є нерідко причиною появи «заломів» вранці. Валик абсолютно не призначений для сну на боці.
- Подушка «рогалик». Спершу була винайдена як аксесуар для подорожей. Конфігурація такого виду подушки ідеально заповнює простір між шиєю та підголовником крісла (опора для потиличної зони) і робить поїздку більш комфортною. Однак, новатори вирішили зробити подушку-рогалик більш універсальною. Так з’явився абсолютно новий продукт – подушка для сну «Рогалик ПРО» (назва вигадана).
- Подушка «Рогалик» ПРО. З одного боку, є виїмка для шиї, з другого додали м’яку зону для підтримки потиличної частини. Однак через таку конфігурацію слід враховувати безліч нюансів, які можуть принести дискомфорт: недостатня довжина виїмки, один з кінців подушки в позиції «на боці» завжди буде здаватись зайвим, надлишкова пружність наповнювача, відсутність гігієнічної наволочки. Безумовно, ретельно обираючи і тестуючи в магазині, серед безлічі таких видів подушок, є шанс підібрати ідеальну. Готуйтесь до активного і довготривалого пошуку.
Подушки, які призначені для нічного відпочинку:
- Ортопедичні подушки фігурніз виїмкою. Кожен виробник, який спеціалізується на подушках, намагається створити аксесуар ідеальної форми. У гонитві за першість створюються не завжди зручні форми.
Обираючи такий вид подушки, згадуємо те, про що написано вище:
- наповнювачі з латексу, поролону і піни «меморі» можуть здаватись не такими комфортними за 5-10 хвилин;
- такі подушки важливо тестувати лежачи на боці, при цьому не просто лягти, а пошукати зручну позицію.
На що треба звертати увагу?
- валик меншого об’єму повинен знаходитись зверху, великого – лише під шиєю (але бувають винятки)
- якщо ви відчуваєте, що між верхнім валиком та головою утворюється невеликий простір, це означає, що виїмка має недостатню довжину і не співпадає з будовою вашого обличчя (голови).
- Класичні прямокутні та квадратні форми. Найголовніше, щоб розмір подушки був достатнім, не менше стандартних розмірів по довжині, ширині і не дуже об’ємні. Надмірно набита або висока подушка може спровокувати неприроднє положення голови.
- Новинка на ринку – подушка зонна. Складається з двох (іноді з трьох) половин, які відрізняються по довжині і об’єму. Менш об’ємна та менш довга половинка повинні заповнювати простір в області шиї, інша половина подушки призначена для підтримки голови. Серйозним недоліком таких подушок може стати з’єднувальний шов, який припадає на лінію вух. Цим все сказано. Зручність сумнівна. Але якщо довжина і висота обох половин вам підійдуть, то подушка може бути цілком комфортною.
- Подушка для вагітних. Призначення подушки міститься у самій назві, однак геніальна ідея аксесуара безперечно варта уваги і може здаватись більш зручною не лише вагітним жінкам, а й взагалі усім. Недолік – у великому розмірі. Якщо ліжко полуторного розміру, одному спати досить зручно. Але якщо є партнер, йому може не вистачити місця.
Висновок
Вибір подушки не менш важливий, ніж вибір матраца. Не соромтеся. Приділяйте достатньо часу, щоб відчути подушку на всі 100%. Такий довгий текст дуже важливий. За хвилину вам може здатись будь-яка з подушок комфортною. Обов’язково тестуйте кожну модель лежачи на спині і окремо лежачи на боці. Звертайте увагу на будь-які дискомфортні відчуття в області потилиці, щелеп, щік, вух. Вам повинно бути дуже комфортно. Нічого не повинно тиснути. Голова повинна знаходитись в прямому або злегка підведеному в зоні маківки стані. Будь-які порожні зони говорять про форму, яка вам анатомічно не підходить.
Вдалих всім покупок!