1. Здоровий сон - запорука успіху. Яким чином ?
  2. Що в середині? Секрет розкрито!
  3. Пружини бувають різні, і це важливо знати.
  4. Матрац без пружин все ще матрац ?
  5. Як обрати жорсткість щоб було зручно але і корисно ?
  6. Дитячі матраци без шкоди для росту.
  7. Дорослий матрац це не дитячий матрац. В чому різниця ?

 Якісний сон - запорука вашого здоров'я, хорошого самопочуття,; джерело успіху і процвітання. Тому до облаштування спального місця потрібно підходити максимально ретельно і зважено, враховуючи усі можливі нюанси. Основне питання, яке при цьому зазвичай виникає, як вибрати матрац, адже саме на нього лягає головна відповідальність за ваш комфорт під час сну.

     Серед великого асортименту матраців, які сьогодні представлені на ринку в незліченних магазинах, легко розгубитися. Адже окрім розміру виробники пропонують абсолютно різні наповнення своїх виробів, міру жорсткості, анатомічні властивості і інші характеристики. Нерідко розгубленість і нерозуміння, який матрац вибрати, заводить покупця у безвихідь, враховуючи, що така покупка досить витратна і призначається для тривалого використання.

     На що ж варто звертати увагу, вивчаючи характеристики і властивості, які мають ортопедичні матраци. Давайте розбиратися.

Секрети внутрішнього наповнення

    Перше глобальне розділення матраців на два основні види по внутрішній "начинці" виглядає так:

  • якщо під верхньою оболонкою знаходиться пружинний блок, то такі матраци відносяться до пружинних;
  • матраци без пружинного блоку з наповненням з різних сучасних матеріалів так і називаються: безпружинні матраци

     У свою чергу кожен з цих двох матрацних різновидів має свої внутрішні підвиди, від чого залежить їх вартість і споживчі характеристики. Так на матрац пружинний ціна помітно відрізняється залежно від пружинного блоку, яким "начинений" цей спальний аксесуар.

Раз пружинка, два пружинка

     Якщо ви вирішили купити матрац на пружинній основі, вам корисно буде ознайомитися з типом пружинного блоку вибраної моделі, адже різниця між ними значна і принципово впливає на якість сну, комфорт і здоров'я :    Матрац пружинний

  • Бюджетні моделі пружинних матраців мають пружинний блок під загальною назвою "Bonnel". Тут пружинки з п'яти завитків об'єднані між собою в єдину структуру, і такий пружинний блок часто називають "залежним". В цьому випадку навантаження на пружини в одному місці призводить до послідовного стискування доброї половини пружин усього матраца.
  • Дорожчі, але і незрівнянно якісніші і корисніші для хребта моделі мають незалежний пружинний блок під назвою "Pocket Spring". Тут кожна пружинка поміщена у свою власну кишеньку і працює незалежно від інших пружин. Хорошою щільністю вважається кількість пружинок від 250 штук на один метр квадратний.

     Порівнюючи ці два різновиди слід сказати, що система залежних пружин не може похвалитися анатомічними якостями. Такий матрац можна вибрати хіба що в якості гостьового або для рідкісних ночівель на дачі. Якщо ж вашою метою є купити ортопедичний матрац, то економія тут недоречна. Однозначно придивіться до моделей з "кишеньковими пружинками".

     Пружинні блоки в матрацах можуть відрізняться ще різними рівнями пружності (багатозонні матраци) і додатковим посиленням (посилені матраци), а так само окрім пружинного блоку жорсткість може варіюватися за рахунок інших матеріалів, наприклад, латексу, кокосовою койры або їх поєднання.

Безпружинна альтернатива

Матрац без пружин     А ось у світі безпружинних матраців все набагато різноманітніше. Винахід нових матеріалів відбувається перманентно, і виробництво виробів з їх використанням розвивається стрімкими темпами. Чим же відрізняються безпружинні ортопедичні матраци один від одного. Звичайно, передусім внутрішнім наповненням, яке відповідає за якість, довговічність і анатомічні характеристики. Серед найпопулярніших "начинок" застосовують:

  • еластичний, пружний і гіпоалергенний латекс;
  • міцна екологічна кокосова койра;
  • повітропроникний, гіпоалергенний пінополіуретан.

     Часто безпружинні матраци мають декілька шарів, кожен з яких надає виробу певні властивості.

     Нерідко можна побачити на маркіровці виробу тип "двосторонній". Це означає, що в цьому матраці кожна сторона може відрізнятися мірою жорсткості і матеріалом покриття з урахуванням сезонів. Наприклад, в покритті з позначкою "зима" нерідко є присутньою натуральна шерсть, а в "літній" частині прохолодна поверхня з гігроскопічними властивостями.

    Окрім цього, необхідно згадати про таку корисну річ, як тонкий матрац на диван, здатний перетворити будь-яку поверхню на комфортне спальне місце.

Анатомія жорсткості

     Наступною принциповою властивістю, на яку ви повинні звернути пильну увагу перш, ніж купити ортопедичний матрац, являється жорсткість вашого майбутнього спального місця.

     Тут секрет досить простий - чим старша людина, тим м'якшою має бути поверхня для сну. Проте потрібно враховувати і деякі нюанси. Давайте розбиремося, як правильно вибрати ортопедичні матраци для усіх членів вашої сім'ї.

Дитячі матраци

     З появою на світ маленький крихітка проводить значну частину свого часу лежачи в ліжечку. Саме уві сні дітки ростуть, тому до питання який матрац вибрати, щоб малюк ріс здоровим, потрібно підходити дуже відповідально. 

     Вердикт лікарів ортопедів і вертеброневрологів однозначний - карапузам до трьох років спати необхідно на жорсткому безпружинному матраці. Виходячи з цього, облаштовувавши дитячу кімнату, вибирайте матраци безпружинні з наповненням з кокоса або сучасних синтетичних гіпоалергенних матеріалів, а також багатошарові моделі, в яких поєднуються наповнювачів з натуральних і полімерних матеріалів.

     Такі матеріали по можливості зобов'язані мати необхідний набір характеристик і властивостей :

  • ортопедичні матраци для дітей не повинні містити шкідливий для здоров'я малятка клей і токсини;
  • вибраний спальний аксесуар не повинен викликати алергію;
  • дитячий матрац має бути міцним, адже рідко який малюк відмовиться на нім пострибати;
  • матеріали виготовлення мають бути досить не горючими і гігроскопічними.

     Виходячи з цього безпружинні ортопедичні матраци зроблять спальне місце малятка максимально затишним, а сон воістину дитячим і міцним.

Матрац для сімї

Матраци для молоді і дорослих

     Молодим людям певних професій, наприклад, спортсменам, а також що ведуть активний спосіб життя для максимального відновлення сил краще купити матрац підвищеної або середньої жорсткості. Таку ж міру жорсткості краще вибрати людям щільної статури, тоді спальне місце менше прогинатиметься і у нього буде вищий запас міцності для довголітньої служби.

     Для людей старшого покоління краще купити ортопедичний матрац м'якших моделей. Це відноситься і до тих, хто має худорляву статуру.

     Для подружніх пар рада, як правильно вибрати ортопедичні матраци, досить просто. Кращим варіантом буде спільне спальне місце з незалежних пружин середньої жорсткості. В цьому випадку виключається варіант скочування  до центру, як в моделях із залежним блоком. Такий виріб сприятиме комфортному сну і прослужить значний термін.