Якість сну багато в чому залежить від характеристик матраца. Вироби виготовляються з різних матеріалів і можуть відрізнятися конструктивними особливостями. Варто розібратися в видах матраців, щоб правильно зробити вибір при покупці.

Пружинні та безпружинні матраци

Пружинні моделі матраців користуються великим попитом. Залежно від конструктивних особливостей вони бувають двох типів:

 

  • З залежним пружинним блоком «Боннель». Всі пружини з’єднані між собою. З цієї причини вони приходять в дію під навантаженням. Такі моделі витримують велику вагу і відрізняються високою міцністю, але не підходять для спільного сну людей з різною вагою, швидше зношуються.
  • З незалежним пружинним блоком. Головна відмінність полягає в тому, що кожна пружина поміщена в окремий чохол та працює незалежно від інших. За рахунок точкового впливу досягається виражений ортопедичний ефект. Стандартні моделі налічують 250 пружин, але їх кількість може бути 500 і 1000.

Переваги пружинних матраців

До основних переваг пружинних матраців відносять наступне:

  1. прийнятна ціна;
  2. універсальність (серед розмаїття моделей нескладно підібрати підходящий варіант для дорослого або дитини);
  3. додаткова бічна підтримка;
  4. підходять для людей із захворюваннями хребта.

До пружинних матраців важливо бережно ставитися, оскільки стрибки чи ходьба можуть стати причиною пошкодження пружин або їх прориву назовні.

Безпружинні матраци не мають пружин. Виготовляються з одного або декількох матеріалів. Найчастіше це латекс, пінополіуретан, кокосові волокна, холофайбер. Верхній шар дорогих моделей зазвичай виготовлений з матеріалу з ефектом пам’яті.

Плюси безпружинних матраців

Основні переваги матраців без пружинного блоку:

  • безшумність;
  • можливість згорнути в рулон (зручно при транспортуванні);
  • відсутність додаткових вібрацій;
  • міцність та довговічність конструкції.

Класифікація за ступенем жорсткості

Залежно від ступеня жорсткості матраци ділять на три основні категорії:

  • М’які. Виготовляються з м’яких наповнювачів, найчастіше зі штучного або натурального латексу. Вони здатні забезпечити комфортні умови для сну, але не підходять для людей з великою вагою, адже будуть сильно прогинатися.
  • Середньої жорсткості. Верхній шар зазвичай виготовлений з м’якого матеріалу, але всередині є прошарок із жорсткого наповнювача (кокосового волокна, кінського волоса, повсті та ін.). Мають гарні ортопедичні властивості, надають підтримку хребту, а тому підходять для дорослих і дітей, людей із захворюваннями опорно-рухової системи.
  • Жорсткі. У їх складі відсутній м’який наповнювач. Для виробництва використовується кокосова койра та інші тверді матеріали. Такі матраци добре підходять для людей із захворюваннями хребта і великою вагою. Також рекомендується використовувати жорсткі моделі для дітей та підлітків, адже вони сприяють формуванню правильної постави.

При виборі жорсткості матраца важливо враховувати, хто буде на ньому спати (вік і вагу людини, наявність захворювань хребта та інше). Розібравшись у видах матраців та їх відмінностях, ви зможете підібрати оптимальний варіант для комфортного і здорового сну.