Людина проводить у сні в середньому 8 годин на добу.  Від якості нашого сну залежить  самопочуття та працездатність наступного дня. Наш емоційний стан теж великою мірою пов’язаний із нічним відпочинком. 

     Для того, щоб ваш сон був глибоким та комфортним, потрібно правильно підібрати матрац. Матрац підбираємо за 6-ма важливими критеріями: 

  1. Найперше, за розміром.  Для підбору матрацу важливими є довжина, ширина та висота. Довжина матрацу – це ваш ріст плюс щонайменше 10см. Ширина – не менше 70 см  на одне спальне місце. По висоті матрац повинен мінімум на 10 см виступати за побічні ліжка.
  2. По-друге, за призначенням.  Матраци для дітей та дорослих. Діткам до трьох років рекомендується вибирати жорсткі матраци. Після трьох років і для підлітків вибираємо матрац середньої жорсткості,  для дорослих до 60 років - теж середньої жорсткості. Старшим людям краще  спати на середньо  м’яких матрацах, щоб м’язи спини могли максимально розслабитись.
  3. По-третє, за жорсткістю (з врахуванням навантаження на одне спальне місце). Для того, щоб ваш матрац прослужив вам довго, потрібно правильно розрахувати навантаження на 1 спальне місце. Для цього до ваги найважчої особи  додаємо 15 - 20 кг. За жорсткістю матраци поділяються на м’які, середньої жорсткості  та тверді.  Матрац повинен підтримувати ваш хребет в природньому стані, зберігаючи його фізіологічні вигини. Важливо, щоб на матраці ви не провалювались, як у гамаку, або не відчували надмірної твердості. 
  4. По-четверте, за типом основи матрацу. Матраци безпружинні та пружинні. Всі безпружинні матраци відносяться до жорстких матраців, крім латексних (середньої жорсткості). Латекс  максимально повторює контури вашого тіла. Вартість цих матраців найвища.  Пружинні матраци містять пружинний блок та різного типу настили з обох боків матрацу. Висота якісного пружинного матрацу  має бути вищою від 18 см.
  5. По-п’яте, за  типом пружинного блоку. Є матраци із залежними та незалежними пружинами. У залежному пружинному блоці Bonnell при стисканні однієї пружини, стискаються і сусідні.  Вартість цих матраців невисока.  Сучасним, більш вдосконаленим є пружинний блок Pocket Spring із незалежними пружинами, де кожна пружина розміщена в окремій кишені. Тому матраци із незалежним пружинним блоком краще підлаштовуються під контури тіла і довше служать.
  6. По-шосте, за видом наповнювачів. В усіх матрацах використовуються різні наповнювачі. Це може бути латекс, кокосова койра, термовойлок, пінополіуретан, спресовані натуральні волокна  льону, конопель, бавовни та вовни. Від кількості та якості наповнювачів, залежить ціна матрацу. 

     Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам визначитись із вибором якісного та комфортного матрацу, який послужить довго, та допоможе відновлювати сили та енергію.